Het staartje van 2018 en bijna heel 2019 heb ik gebruikt om mijn naasten, de mensen van wie ik hou, te vertellen over mijn voornemens.
Na tientallen artsen bezocht te hebben, in evenzoveel ziekenhuizen, kreeg ik elke keer opnieuw de boodschap; “We kunnen niks meer voor je doen’. Ik had alle mogelijke medicatie ongeveer uitgeprobeerd, met weinig succes overigens. Mijn leven was lijden geworden, dat besefte ik me steeds vaker opnieuw en opnieuw. Maar ook het leven van mijn man Stijn was lijden geworden. Het heeft hem gebroken ? mij zo vreselijk ziek te zien terwijl artsen niets meer deden. Ons leven samen, hoe groot onze liefde voor elkaar ook was en is ?, was lijden geworden.


Dus besprak ik eerst voorzichtig met Stijn mijn wens om mijn leven te beëindigen middels euthanasie. En dat was zwaar voor ons beiden ?. Stijn die mij niet kwijt wilde, ik die Stijn niet kwijt wilde. Ik die het leven überhaupt niet kwijt wilde, maar nu tegen die levenswens in moest beslissen over mijn eigen einde, was echt heel loodzwaar.
Na Stijn heb ik mijn beide ouders meegenomen in mijn gedachten. Dit voelde zo tegendraads, zo tegen de natuur in. Mijn eigen moeder vertellen dat ik mogelijk eerder zo sterven dan haar. De vrouw die mij zo zorgvuldig gemaakt heeft, op de wereld heeft gezet en haar hele leven heeft geweid mij te beschermen ?, moest ik vertellen dat ik dit leven niet meer wilde en niet meer kon dragen. En mijn vader, die dag in dag uit voor ons klaar stond en staat, die zoveel begrip op wist te brengen voor mijn beslissing, was ook gebroken ♥️.
En zo bracht ik in dat jaar mijn zus, mijn tantes, mijn vriendinnen en vrienden op de hoogte van de zwaarste beslissing van mijn leven.

Ik werd dat jaar lid van de Levenseinde kliniek, zodat zij mij zouden kunnen ondersteunen bij mijn aanvragen. Nadat ik dit gedaan had, had het ook bij mij de tijd had gekregen te landen en te verwerken wat ik dat jaar had gedaan, ging ik naar de huisarts. Op maandag zaten we daar, moest ik even slikken, en vertelde mijn voornemen tot euthanasie.
De dagen die volgden waren emotioneel voor mij. Het hele jaar had ik mijn doel nagestreefd en toen was het ineens stil. Oorverdovend stil. Ik besefte me weer dat het realiteit werd, dat mijn leven eindig was, net zoals ieder ander leven, maar dat mijn leven korter zou zijn dan dat van mijn man, mijn zus, vrienden en vriendinnen. En dat besef hakte er even in, want ik was niet levensmoe, ik wilde niets liever dan leven. Leven zoals ik altijd had geleefd; als een vrije vogel, een blij ei, een levensgenieter, iemand die in de lampen hing op elk feestje, genieten van mijn leuke baan. Zo wilde ik leven. Maar dat alles zat er niet meer in voor mij en dat besef was verdrietig ? .

Vrijdag, ik was weer “hersteld” van mijn verdriet, ik was mijn tanden aan het poetsen toen ik het blog van Bente op Magic Everyday las. En meteen wist ik het! In haar woorden las ik mijn verhaal. Dit leek nieuwe hoop. De volgende dag hadden we telefoon van die lieve Annemieke, die mijn verhaal aanhoorde en haar vermoedens ook uitsprak. Twee weken later zat ik in London in een upright-MRI en BAM; de diagnoses sloegen in als een bom! Er was nieuwe hoop! Nieuwe hoop!

http://www.magiceveryday.nl/

Het gevoel van nieuwe hoop was helaas van korte duur, want corona gooide hier als eerste roet in het eten. Ik werd ziek, herstelde langzaam, mijn schoonvader werd ziek en overleed aan de gevolgen van het coronavirus. Daarna kreeg ik de diagnose schildklierkanker. Het waren heftige maanden.

En pas toen wij begonnen aan mijn crowdfunding, daalde het besef weer langzaam in; ér is echt nieuwe hoop! Je hebt de kans op een nieuw leven Anne! Aangepast dat wel, eenvoudig wordt het niet, maar ik heb de kans uit dit bed te komen. Dag haai, pak maar iemand anders want IK GA LEVEN ♥️?????!

Bedankt voor het lezen en een fijne dag.

Liefs Anne.

? Doneren: https://derollendeblogger.nl/donaties/

? www.annesfightforlife.nl
FB: http://www.facebook.com/annesfightforlife
Insta: annesfight
Twitter: annesfight

#annesfightforlife #annesfight #crowdfunden #instabielenek #aai #cci #CerebellarTonsilsEctopia #hindbrainherniation #verzakkingkleinehersenen #EDS #hersenstamcompressie #cervicalestenose #sondevoeding #blaaskatheter #suprapub #dunnevezelneuropathie #schildkliercarcinoom #schildklierkanker #kanker #dysautonomie #artrose #vitiligo #psoriasis  #astma #herniadiafragmatica #ongewenstkinderloos  #mentalhealthawareness  #ptss